Aby játra nenaříkala
Člověk má sklony se přejídat. Ne každý. Někdo dokáže tuto vlastnost natolik potlačit, že s tím nemá problém. Myslím, že potřeba nacpat do sebe co nejvíce jídla, pochází ještě z dob, kdy hrozila období nedostatku. Například v zimních měsících nebo později v době válek. Člověk si prostě potřeboval vytvořit zásoby na horší časy. Teď už to potřeba není. Jenže těla některých lidí to ne a ne pochopit. Přejídání není ze zdravotního hlediska vůbec dobré. Vím, že to není nikterak převratná myšlenka. Tohle ví asi každý. Proč to ale není dobré? Nejen proto, že hrozí obezita.
§ Přejídání může způsobit potíže i člověku, který je celkem štíhlý a přejí se jednou za čas.
To se většinou děje na různých oslavách, o svátcích a na letních grilovačkách. Pokud by člověk, který se na každé oslavě snaží vyplnit svou břišní dutinu do nejmenšího místečka, na chvilku zcela utichl, možná by slyšel jeden zvláštní zvuk – jeho vlastní sténající játra. Ty totiž dostávají zabrat úplně nejvíce. Játra mají tu schopnost, že se umějí regenerovat. Stačí si vzpomenout na chudáka Promethea, kterému stále dorůstaly. V našem organismu to tak není. Ony se sice obnovují, ale zázraky dělat neumějí.
Zázračný ostropestřec
Jestliže Vaše játra začnou chřadnout, docela jistě se to objeví i na jiných nemocech. Některé buď vzniknou a některé se zhorší. Játra mají vliv na různé alergie, artritidu, astma, chronickou únavu, a dokonce i na deprese. Jak tedy játrům pomoci? Tím, co nikdy nezklame a je v podstatě stále při ruce – bylinkami. Jestliže babským radám příliš nevěříte, tak děláte chybu.
· To, že je například ostropestřec na játra pravým zázrakem, vědí dokonce i v nemocnici.
· Je natolik účinný, že Vám ho tam podají jako první pomoc při selhání jater.
Vaše játra budou vděčná i za pampeliškový čaj. Pokud ho doplníte střídmostí a každodenní dávkou ovoce a zeleniny, budou Vaše játra určitě docela potichu.