Ono se řekne hashtag, ale co to vlastně je
Máte-li ve svém mobilním telefonu aplikaci, která se nazývá instagram, potom nebudete mít problém se sdílením svých pocitů a názorů. Pokud budete znát kvalitní hashtag, se sdílením nebudete mít problém vůbec žádný, když je řeč na bázi laiků. Ale nepleťte si to s lajky. Ty s tím sice také úzce souvisí, ale jde o něco jiného, než je laik.
Abyste se nezamotali.
Nemusíte se zabývat tím, jak se takový hashtag připravuje, aby byl funkční. Aby odpovídal požadavkům uživatele. Je důležité vědět, k čemu slouží. A co to vlastně je. Jde o takovou mřížku před slovem, nebo textem. Z takového obyčejného slova učiní slovo klíčové, které se jeví, jako lehce zapamatovatelné. Chcete-li, můžete si vyzkoušet svůj vlastní hashtag. Je to prosté. Jen před klíčové slovo přidejte mřížku. Ostatní si Vás najdou lépe.
V podstatě jde o to, abyste našli stejné, třeba téma diskuze. Díky obyčejné mřížce toho dosáhnete. Do diskuze se můžete rázem aktivně zapojit. Ať se téma týká módy, živelních pohrom, cestování, fotografování, zvířat, nebo přírody vůbec. Dosáhnete také určitého stupně vyšší sledovanosti Vašich příspěvků. Vyhledáváte lépe.
Sociální sítě nejsou jedinou doménou pro hashtagy.
Víte, že můžete být takovým malým amatérským redaktorem, když s pomocí hashtagu můžete okamžitě informovat o krizových situacích, jako je povodeň, nebo požár ve Vaší blízkosti? Že tímto způsobem můžete zachránit člověka, nebo jeho majetek? Že můžete ovlivnit i efektivitu záchranářských prací?
Příkladem může být skutečná událost, která se stala v Americe, když řádil hurikán Sandy. Hashtag byl užitečným v tom, že umožnil shromáždění veškerých informací o katastrofě. A to ze všech úhlů pohledu.
Chce to vyzkoušet.
Ono se o hashtagu hezky hovoří. Ale když jej nevyzkoušíte ve svých příspěvcích, teorie nemá význam. Nikdy nepoznáte, jak doopravdy funguje, a k čemu vlastně slouží. Pokud nehovíte programátorským dovednostem, a pokud Vám ani hlava nebere programátorské postupy, ani se do toho nepouštějte. Staňte se tím posledním článkem v podobě uživatele Instagramu. To by Vám mělo stačit.