Sport nejen pro muže
Box je tvrdý sport. Férový, ale tvrdý. Objevuje se při něm krev, a co se stane s mozkem, poté co utrží člověk bezpočet ran do hlavy, to je otázka. Je populární i u diváků a za lístky na zápasy hvězd se platí velké peníze. Také se v něm točí velké peníze. A jak vidno na příkladu ukrajinských boxerů, dá se s ním udělat i zajímavá kariéra na poli politickém.
Ale člověk nemusí hned boxovat do jiného člověka. Naštěstí je tu boxovací pytel, který nám protivníka zastoupí. A nemusíme také nikdy nastoupit do ringu a s někým se utkat. Můžeme tento sport provozovat pouze pro udržení a utužení kondice. To byl i můj případ.
Bohužel byl, protože po změně místa bydliště už zanikla možnost navštěvovat kurzy. Nebyl to zrovna box, ale takzvaný fitbox. Trénoval nás ale skutečný boxer a dát pořádný úder do pytle a zasadit mu cílený kop jsme se naučili. Už dlouho mě nic tak nebavilo. Člověk si při tom vybil přes den nashromážděnou agresi a mohl si za pytlem představovat, koho mu bylo libo. Báječně to pomáhalo na psychiku a odcházela jsem domů uklidněná a spokojená. A také pořádně zpocená. Zároveň jsme se tam naučili i některé prvky sebeobrany. Muži tam ovšem byli vzácností, ti upřednostňují pravděpodobně pravý box.
Vážně teď uvažujeme společně s mužem o zakoupení boxovacího pytle domů. Pro trénink a pro případy, že si polezeme hodně na nervy a budeme se potřebovat někde vybít. Bude se určitě hodit, až půjdou do puberty děti. Někdy je lepší zmlátit pytel než potomka.
Nabízí se několik variant
· Boxovací pytle volně stojící
Kde je zakoupit a jaké přinášení výhody se dočtete na
· Boxovací pytle k zavěšení
Jsou různých velikostí a musíte mít vhodné místo, kam ho zavěsíte. Více se pohybuje, než ten stojící, ale je také levnější.
· Boxovací hrušky
Menší typ boxovacího pytle, může být také stojící nebo závěsná.